Rugsėjo 15 d. vykusios metinės konferencijos metu buvo apdovanotos sąžiningiausią užmokestį savo darbuotojams mokančios Lietuvos įmonės. “Lygiaverčio užmokesčio 2020” laimėtojai paskelbti remiantis šiemet atliktu atlygio tyrimu, kuriame dalyvavo 330 organizacijų iš visos Lietuvos. Pirmąją vietą apdovanojimuose užėmė “Littelfuse”, antrąją – “DS Smith Packaging Lithuania”, trečiąją ir ketvirtąją dalinosi – “Danske Bank” ir “Pienas LT”.
“Šiais kasmetiniais apdovanojimais norime pasveikinti įmones, kurios nediskriminuoja darbuotojų ir juos vertina pagal prisiimamas atsakomybes, kompetencijas bei darbo rezultatus”, – teigia Ieva Pecukevičiūtė, “Baltic Salary Survey” konsultantė.
Už pirmųjų keturių vietų laimėtojų lentelėje rikiuojasi įmonės “Teva Baltics”, “DHL Lietuva”, “Ernst & Young Baltic”, “Swedbank”, “Continental Automotive Lithuania” ir “Nasdaq”.
“Baltic Salary Survey” atlikto tyrimo metu vertinta, ar kompanijos moka panašų atlygį tame pačiame pozicijų lygmenyje dirbantiems darbuotojams, niekaip jų nediskriminuodamos. Organizacijos iš viso buvo vertinamos keturiais etapais, tuomet rezultatai buvo pasveriami ir vertinami taškais, kurie vėliau buvo susumuoti. Skirtingai nei dauguma lygiaverčio užmokesčio analizių, kurių metu skaičiuojami tik bendri organizacijos vidurkiai, ši buvo atliekama suskaidant duomenis pagal užimamas pozicijas, taip užtikrinant kur kas tikslesnius rezultatus.
“Džiaugiuosi, kad kasmet analizę atlikti ir geriausias kompanijas atrinkti darosi vis sunkiau, daugumai tirtų organizacijų puikiai sekasi šių rodiklių atžvilgiu. Už dešimtuko ribų esančios organizacijos atsilieka nedaug ir kasmet jų rodikliai tik gerėja. Taip pat smagu matyti, kad į aukščiausias vietas patenka ne vien tik užsienio kapitalo įmonės ar bankai”, – sako Povilas Blusius, “Baltic Salary Survey” atlygio konsultantas.
Pasak Lietuvos statistikos departamento, vidutinis moterų ir vyrų darbo užmokesčio atotrūkis šalies ūkyje kasmet svyruoja ties 14 procentų. Tuo tarpu, “Baltic Salary Survey” atliktas tyrimas analizuoja atlygio skirtumus tose pačiose pozicijose – tokiu būdu matuojamas atotrūkis siekia vos 2,8%.
“Verta atsižvelgti į tai, kad pozicijų skaičius, kuriose didesnis atlygis mokamas moterims, o ne vyrams, yra panašus, tačiau pozicijose, kuriose vyrams mokama daugiau – skirtumas keliais procentais aukštesnis. Tai parodo, kad lyčių atlygio skirtumas yra kur kas subtilesnis fenomenas, kurio nederėtų generalizuoti”, – teigia P. Blusius.